Eirin Hüttner-Vaag er ny enhetsleder for voksenopplæring

Foto: Privat
Eirin Hüttner-Vaag (41) er ansatt som ny enhetsleder for voksenopplæringa i Orkland kommune.
av Ina Marie Holseth
Sist oppdatert
Hüttner-Vaag har jobbet ved enheten for voksenopplæring i Orkland siden 2016, både som lærer og fagleder. Siden oktober har hun vært konstituert som leder ved enheten.
– Jeg ser virkelig frem til å ta fatt på rollen som enhetsleder for voksenopplæringa. Det er et tilbud med høy faglig kvalitet og stort samfunnsansvar, og jeg er motivert for å videreutvikle arbeidet med tydelig struktur og godt samarbeid, sier Hüttner-Vaag.
Deltakerne i sentrum
Hun er særlig opptatt av at deltakerne skal få et godt og helhetlig opplæringstilbud, samtidig som de ansatte opplever mestring, arbeidsglede og faglig utvikling.
Voksenopplæringa tilbyr opplæring i norsk for minoritetsspråklige og forberedende opplæring for voksne. Skolen ligger på Follo, ved Orkland videregående skole.
– Vi er veldig glade for å ha rekruttert Eirin inn i denne stillingen. Hun er godt kjent med enheten fra før, brenner for god integrering og for å gi flyktninger og nyankomne en god start på livet i Norge, sier kommunalsjef for oppvekst og kultur, Solveig Melby.
Faglig sterk leder
Hüttner-Vaag er utdannet adjunkt med tilleggsutdanning, og har lang erfaring fra skoleverket. Hun er bosatt i Skaun kommune.
– I Eirin har vi fått en faglig sterk leder som vi er sikre på vil jobbe for å utvikle tilbudet videre, sier Melby om ansettelsen.
Orkland kommune benytter i noen tilfeller kunstig intelligens (KI) som støtteverktøy i tekstutforming og informasjonsarbeid. Alle tekster kvalitetssikres av ansatte før publisering.
